Slujbașii bisericii 2018-2019

Comitetul bisericii (Church board)

Prezbiteri (Elders)

  • Ionuț Cioloca
  • Andrei Ion Rotaru
  • Ciprian Stan
  • Claudiu Stan

Prim-diacon (Head deacon):
Vasile Șorea

Prim-diaconească (Head-deaconess):
Camelia Iakab

Trezorier (Treasurer):
Andrei Rotaru

Secretar (Clerk):
Veronica Nour

Diriginte Școala de Sabat (Sabbath School Superintendent):
Bogdan Morărescu

Lider de tineret (Youth Leader):
Monica Damian

Departamente (Departments)

Evanghelizare (Evangelism): 
Valentin Mihăilă

Literatură (Publications): 
Ion/Zina Butnaru

Sănătate (Health): 
Flavia Stan

Familie (Family): 
Claudia și Cristi Sălcianu

Binefacere (Dorca’s): 
Vasile Șorea (diaconie)

Programe muzicale (Music): 
Aliona Rotaru

Departamentul Copii (Children):
Anca Cioloca

Misiunea femeii (Women Ministry): 
Carmen Stan

Bărbați adventiști (Adventist Men): 
Raymond Moisa

Diaconi (Deacons)

  • Daniel Olariu
  • Ion Purice
  • Mircea Man
  • Raymond Moisa
  • Petru Sârbu
  • Iosif Covacki
  • Pavel Nour

Diaconese (Deaconesses)

  • Anca Cioloca
  • Sveta Gudima
  • Natalia Rotaru
  • Stela Buga
  • Lucia Sârbu
  • Stela Moisa
  • Jeni Crețu
  • Vica Prida
  • Adelina Mulaj (strângerea darurilor)

Instructori școala de sabat copii
(Children Sabbath School teachers)

Primii pași:

  • Flavia Stan
  • Laris Morărescu
  • Nadia Mârza

Grădiniță:

  • Viorica Șorea
  • Simona Constantin
  • Natalia Gudumac

Primară:

  • Ana Ignătescu
  • Florinela Găină
  • Camelia Iakab

Juniori:

  • Ciprian Stan
  • Florin Popovici
  • Bogdan Stan

Companioni:

  • Monica Damian
  • Claudiu Stan
  • Andrei Rotaru
  • Cristi Sălcianu

Instructori grupe sală
(Adults Sababth School teachers)

Grupa 1 (lângă biroul tehnic)

  • Alex Sârbu
  • Andrei Ion Rotaru
  • Vlad Bodarev

Grupa 2 (în fața amvonului)

  • Mircea Petcu
  • Marius Porojan
  • Ionuț Cioloca
  • Roxana Stan

Grupa 3 (pe locul corului)

  • Ion Prida
  • Daniel Nour
  • Cristina Nour

Grupa 4 (lângă bucătăria din spate)

  • Valentin Mihăilă
  • Viorel Simihur
  • Raymond Moisa

Grupa 5, TINERET (lângă ușă)

  • Aliona Rotaru
  • Bogdan Morărescu
  • Nicu Sofronovici

Departamentul tineret (Youth Department)

Lider tineret: Monica Damian

Ajutoare:

  • Alex Sârbu, responsabil de evenimente, ieșiri în natură, excursii 
  • Aliona Rotaru, responsabil de programe interne, muzică
  • Claudiu Stan, prezbiter
  • Cristi Sălcianu, pastor

Pathfinders & Adventurers

Pathfinders:

  • director club: Alin Constantin
  • ajutor: Monica Damian

Adventurers:

  • director club: Roxana Stan
  • ajutor: Simona Constantin

Departamentul media (Media)

Biroul tehnic:

  • Liviu Rotaru, Edward Iakab
  • Oliver Zamurcă, David Șorea, Ștefan Stan